Ülitundlik inimene
  • ÜTI
  • KOGEMUSNÕUSTAMINE
  • JOOGA
  • LUGEMIST
  • KOHTUMISED
  • KODU
  • RÄNNUD HINGEMAASTIKUL
  • Raamatud
  • MAANDUMINE KEHASSE
  • KONTAKT
Tundlike inimeste ja neid mõista soovivate lähedaste kohtumispaik.

LUGEMIST

Kui pead siinset infot oluliseks ja tunned, et soovid selle ruumi hoidjate toimetamisi toetada, siis saad seda teha UrbanArea OÜ   SEB a/a EE801010220119062013, Paypalis või toetades Marilii Eliisabeti Patreonis.
​​Kui soovid toetada "Rännud hingemaastikul" projekti jätkumist, siis palun lisa annetusele vastav märksõna.

​
Kui soovid teiste selle lehe jälgijatega jagada oma lugu, mõtteid või tundeid, olles nii lehel kaasloojaks, siis saada need palun aadressile marilii.toots@gmail.com.
​
Oleme südamest tänulikud!

Kas Sina või su lähedane on ülitundlik inimene?

31/10/2016

0 Comments

 
Picture
​Vastake igale küsimusele oma sisetunde järgi. Valige tõene vastus, kui väide peab vähemalt mingil määral paika. Märkige vastus valeks, kui see ei pea teie puhul olulisel määral või üldse mitte paika.
​
1. Mulle tundub, et ma tajun end ümbritsevas keskkonnas ka peenemaid nüansse 
2. Teiste inimeste meeleolud mõjutavad ka mind
3. Ma olen reeglina väga valutundlik
4. Ma tunnen kiiretel päevadel vajadust eemale tõmbuda, kas voodisse heita või eemalduda pimedasse tuppa või kohta, kus saan olla omaette ja ärritajatest puhata.
5.  Ma olen iseäranis tundlik kofeiini toime suhtes
6. Mind ajavad kergesti segadusse eredad tuled, tugevad lõhnad, jämedakoelisd kangad või lähikonnas töötavad sireenid.
7. Mul on rikas ja keerukas siseelu.
8. Vali müra tekitab minus sügavat liigutust.
9. Ma järgin oma südametunnistust.
10. Ma hakkan rapsima, kui pean lühikese aja jooksul palju ära tegema.
11. Ma ehmun kergesti.
12. Kui inimesed end füüsilises keskkonnas halvasti tunnevad, siis sageli ma tean, mida tuleks teha, et nad tunneksid end paremini (näiteks muutma valguse tugevust või istekohta).
13. Mind häirib, kui inimesed püüavad mind sundida korraga mitut asja tegema.
14. Ma püüan meeleheitlikult vältida vigu ja asjade unustamist.
15. Ma üritan vältida vägivalda sisaldavate filmide ja telesaadete vaatamist.
16. Ma ärritun, kui minu ümber on korraga liiga palju tegevust.
17. Tugev näljatunne tekitab minus ägeda reaktsiooni, tekitades keskendumisraskust ja meeleolumuudatusi.
18. Minu elus aset leidvad muudatused löövad mind rivist välja.
19. Ma märkan ja naudin õrnu või peeni lõhnu, maitseid, helisid, kunstitöid.
20. Mulle on esmatähtis korraldada oma elu nii, et välistatud oleks häirivate või ülekoormavate olukordade tekkimine.
21. Kui ma pean teistega konkureerima või mind jälgitakse mingi ülesande täitmise ajal, muutun ma närviliseks ja rabedaks ning esinen oluliselt halvemini kui tavaolukorras.
22.  Kui olin laps, pidasid mu vanemad ja õpetajad mind tundlikuks või närviliseks.

TULEMUSED
Kui märkasite kaksteist või enam väidet, siis olete te tõenäoliselt ülitundlik.
Samas tuleb öelda, et mitte ükski psühholoogiline test ei ole nii täpne, et teil tuleks oma elu edaspidi selle järgi joondada. Kui lugesite tõeseks üks või kaks väidet, mis aga teie puhul peavad väga kindlalt paika, võib samuti olla põhjendatud enda lugemine ülitundlikuks.

Elane N. Aron, PhD `Ülitundlik inimene ` OÜ Hea Lugu, 2014 lk. 37

​Teised testid leiad siit.

0 Comments

Sageli rikastab ülitundlikkus isiksust...

27/10/2016

0 Comments

 
Picture
"Sageli rikastab ülitundlikkus isiksust ... Ent keerulistes ja ebatavalistes olukordades muutub selline eelis sageli väga suureks puuduseks, sest rahulikku mõtlemist hakkavad mõjutama valed tegurid. Suur viga on aga suhtuda sellesse ülimasse tundlikkusse kui patoloogilise iseloomuga tegurisse. Kui see oleks nii, peaksime vaatlema veerandit inimkoda kui patoloogilist."

C.G Jung
Ilse Sand `Armastades ennast` Plgrim, 2016 lk. 15

0 Comments

Hea lugeda, et ka teised on sarnases olukorras olnud...

26/10/2016

0 Comments

 
Picture
"Hea lugeda, et ka teised on sarnases olukorras olnud. Mina pole suutnud pingelises olukorras end selgelt väljendada, hääl hakkab kähisema ja mõte katkeb. Hiljem rahulikult mõeldes, tulevad tagantjärele pähe huvitavad mõtted, aga neid pole siis enam kellegagi jagada. Õige hetk on möödas. Ja sellepärast, et mitte jälle piinlikku olukorda sattuda, olen hakanud oma suud teatud seltskonnas kinni hoidma. Samuti tekitab minus suurt ärevust olukord, kui minult oodatakse kohest otsustamist. Ma vajan rahulikku keskkonda, et teema üle mõtiskleda või usaldusväärse sõbraga arutleda ja alles siis oma järeldused teha.Tunnen end kuidagi halvasti selles kiirustavas maailmas.

Ma saan aru, et vaikimine ja enesessetõmbumine ei ole lahendus. Mul on vaja julgust öelda, et ma pole hetkel valmis vastama ja aktsepteerima kõigepealt ise oma otsustamatust ning lootma, et ka teised mind mõistavad."

Virve, 61

0 Comments

Kui arvad, et sind ei ole võimalik armastada...

24/10/2016

0 Comments

 
Picture
Kui arvad, et sind ei ole võimalik armastada, ent sa ei loo selle kompenseerimiseks erinevaid strateegiaid, kohtad lõpuks inimesi, kes võtavad sind sellisena, nagu oled. Elu näitab, et sinu oletused on ekslikud. Ometigi madal enesehinnang ja kõrged normid hoiavad teineteist ülal. Käitudes vastavalt oma kõrgetele normidele ja luues kompenseerivaid strateegiaid avastad, et meeldid inimestele, ent sa ei tea kunagi täpselt, kas sa meeldid neile sellisena, nagu sa oled, või on see sinu abivalmidus, mis neid köidab. 

Kõrged normid mõjuvad halvasti ka sinu enesetunnetusele, sest sa petad ennast jätkuvalt. Endale seatud kõrged nõudmised kurnavad sind. Kui oled harjutanud end pidevalt analüüsima ja süüdistama, võid kergesti sattuda nõiaringi.

Oma käitumisreeglite eiramine ja normide langetamine toovad imelisi kogemusi - hoolimata sellest, mida sa mõtled ärevushoogude ajal - ning näed, et sa meeldid inimestele ka siis, kui su käitumine pole täiuslik. Mõned inimesed ehk ütlevad sulle ka, et oled muutunud vabamaks, sinuga on lihtsam suhelda ja mõnusam aega veeta. 

Kogemine, et midagi ei juhtu, kui jääd iseendaks ega pea koguaeg mõtlema teistele, mõjub hästi ka sinu enesetunnetusele. Oma norme langetades tekib sul rohkem energiat teistega aega veeta. Sa sisened konstruktiivsemasse ringi.

Ilse Sand `Armastades ennast` Plgrim, 2016 lk. 39-41

0 Comments

Lehelt leitud testide tulemused olid üllatavad...

23/10/2016

0 Comments

 
Picture
"Lehelt leitud testide tulemused olid üllatavad. Ma pole end kunagi ülitundlikuks pidanud. Peale raamatu "Armastades ennast" lugemist olen hakanud olukordadele sootuks teise pilguga vaatama. 

Huvi teiste samasuguste inimeste lugude vastu on suur. Kuidas nemad hakkama saavad, mil viisil end laevad ja kuidas konfliktidest terve nahaga välja tulevad?"

Külle, 56


0 Comments

Sain teada, et olen olnud nn. ÜTI kogu oma elu...

20/10/2016

1 Comment

 
Picture
„Sain teada, et olen olnud nn ÜTI kogu oma elu ja nagu ütlesid, et see on nagu diagnoosi kinnitamine, millest edasi lähtuda. Olen endiselt huvitatud osalemast ja soovin Sulle jõudu. „
​
Eve, 49
28. juuli 2016



​Avatud on registreerimine gruppidesse nii Pärnus kui ka Tartus. Samuti oled oodatud individuaaltundidesse ja -nõustamistele. Vaata lisa joogatundide kohta siit ja ülitundlike kohtumiste kohta siit.

1 Comment

12 märki, et sa ei järgi sisemist tõde ja kuidas see uuesti leida

18/10/2016

0 Comments

 
Picture
„Kuidas inimesed teisi kohtlevad on selge peegeldus sellest, kuidas nad enesesse suhtuvad“ – Paulo Coelho
​
Iga suhet, mis meil on, saame vaadelda kui peegeldust suhetest enesega. Õige suhte võti on meie eneste käes.

End usaldades, oma mõtteid, tundeid ja emotsioone kuulates saame me autentsemaks ning see annab suurepärase võimaluse tunda end oma nahas mugavalt. Kui me ei tunne end oma olemuses mugavalt, siis projitseerime teistele seda, millega me ei suuda eneses leppida.

12. Oled „kohut mõistev“
Pea meeles, et igakord kui nähvad kellelegi,  olgu see siis seljataga või otse näkku, kohtud sa oma enese varjuga. Keera need sõnad tagasi, sest see, mida just ütlesid, on täpselt see, mis vajab sinus tervendamist ja aktsepteerimist.

Keelepeks kellegi suunas tooreste märkustega, on kindel märk, et sa ei tunne end oma nahas mugavalt. Oled enese suhtes liiga karm ja puuduliku enese aktsepteerimisega.
Mõistes teiste üle kohut, me mitte ainult ei too välja enese jooni, vaid me teeme  kellelegi teisele teadmatusest haiget. Me näeme teisi läbi pildi, kuidas ise maailma tajume.

11. Otsid teistelt kinnitust
Kui midagi on puudus, otsime teistelt tähelepanu või kinnitust. Tühik tuleb täita. Ilma sobilike vahendite ja enesevaatluseta, et mõista põhjust ning mis annaks leevendust, otsime väliseid reaktsioone.

Sina oled põhjus ja reaktsioon. See, mida maailmast otsid on juba sinus, sa tead juba vastust, sest küsisid küsimuse. Mõõda end oma standarditega ja sea latt kõrgele, kuna oled seda väärt.

10. Jätad end viimaseks
Tehes asju teiste jaoks võib tuua rõõmu ja rahulolu. Kuid seal peitub ka salajane isekus, mida me ei sa ignoreerida. Kui anname liiga palju oma aega, oma head olemust, võime arvata, et seal pole kahjulikku. Kuid ole hoiatatud, nagu auto ei sõida tühja paagiga, vajame me kõik laadimist.

9. Teed pidevalt asju, mis sulle ei meeldi
Olgu see töö, elustiil või suhe, mis jätkub energiatsüklis, mis ei teeni sinu kõrgemat hüvangut. See pole ainult ebaterve, vaid võib põhjustada mentaalseid ja emotsionaalseid seisundeid nagu ärevus ja depressioon.

Kui tunned end justkui oravrattas kinni, tead juba, et on aeg muutusteks.
See ei tee sulle head ei praegu ega hiljem. Usalda, et midagi paremat ootab sind järgmise nurga taga, ja see ootabki.

8. Oled vihane
„Viha on märgiks, et midagi vajab muutmist“ – Mark Epstein
Mis viha on? Kust see tuleb? Ja miks sel on võime meid niipalju mürgitada!
Seistes silmitsi egoga, võib viha tulla erinevatel põhjustel. Viha on märk, et sa pole oma praeguse olukorraga rahul. On see siis emotsionaalne või psühholoogiline. Valu, sinu peamised vajadused pole rahuldatud ja su ego „Mina“  annab sulle häälekalt ja selgelt teada, et sul tuleb enese eest pisut paremini hoolitseda.

7. Lubad teistel liialt oma elu kohta öelda
„Mäletad sa, kes olid enne seda, kui maailm ütles sulle kes sa olema pead?“ – Daniella Laporte

Saame alati nõuandeid (kas oleme küsinud või mitte, see on teine lugu), kas oma vanematelt, sõpradelt, kaastöötajatelt või ülemustelt.

Eesmärk on mõte vastu võtta ilma seda aktsepteerimata. Tunneta, kas see, mis on öeldud seostub sinuga, tõelise sinuga, lapsega kellel on oma lootused ja unistused. Ole tähelepanelik, mida lubad otsuste tegemisse, see on sinu elu ja ainult sina elad seda.

6. Räägid valgeid valesid
Isegi väikseim luiskamine näitab sinu enesekindluse tõelist olemust. Ära kunagi alanda end püüdes kellelegi teisele muljet avaldada. Ole sina, ole tõeline, oled piisav sellisena nagu oled. Keegi, kes ei suuda tõde austada, pole sinu aega väärt.

5. Maskeerid emotsioone
Juba ajast, mil olin noor, olen vaadanud tundeid ja emotsioone eraldi. Mõistsin, et mu emotsioonid baseeruvad juhtumitel, kus olen saanud haiget, eksinud või patustanud oma elu segastel ja keerulistel aegadel. Mu tunded on teistsugused, kuna neis oli selge sisemine teadmine oma olemuse kohta, mida pean tegema ja see teenib kui valguse suunanäitaja pimedatel aegadel.

Näen liiga tihti teisi neil kahel mitte vahet tegemas valides maskeerida kõik, mida nad tunnevad suutmata mõista. Või hirm selle ees, mida nad võivad leida meele kapist maetult ja varjatult.

Püüdes emotsioone uputada, uhame ära või lämmatame instinkte (intuitsiooni) kasutades alkoholi, ravimeid, sigarette ja kõike muud, mida saab kasutada eemale juhtimiseks, hoidmast meid tegelemast käesolevaga. Suurim tragöödia on see, kui valime halva unustada, siis unustame ka hea.

4. Sa ei võta halba heaga
Pole võimalik lisada veel vett kruusi, mis on juba täis. Kui oleme võimetud vabastama mineviku sündmused töötades need emotsionaalselt, psühholoogiliselt ja spirituaalselt läbi, tunneme, et ei suuda uut raskust enam taluda või mõtleme, „kui veel midagi halba juhtub, ei suuda ma seda taluda“.

Loomupoolest lõpetame rõõmuga täidetud elu aspektid ja eitame vastutust. Tihti on see teatud kui keskea kriis. See peitub asjades, mida oleme nii pika perioodi jooksul vältinud ning need jätkuvad. Kui oleme valmis peatuma, alistuma valule ja kannatusele, suudame selle vabastada ning oleme valmis uutmoodi tegutsema. Tühjendades kruusi.
„Mu püha deklaratsioon on, et kannatuse eesmärk on hinge äratamine“

3. Oled enda vastu karm
Minu isiklik arvamus on, et enese aktsepteerimine ja alandlikkus käivad käsikäes. On palju inimesi, kes usuvad, et me kõik teeme vigu, kuid ma pole üks neist. Nii saab öelda, et oleme täiuslikud just sellistena nagu olema.  Kui keegi loeb punkte – lõpeta.
Elu on õppimises ja kasvamises mitte karmaga arveldamine. Kui suudame enesele andestada, seda mida me varem ei teadnud ning mida nüüd teame, tõuseme enesearmastusse ja –aktsepteerimisse ning vabastame koorma.

2. Sa ei usalda oma intuitsiooni
Meil kõigil on instinktid. Sisemise  vaatluse välgatus või sisemine hääl, mis juhatab meid otsuste tegemise protsessis. On sinu valik kas kuulata või mitte. Valis see, mis sind teenib.

1. Sa ei järgi oma südant
Su süda teab palju varem kui su teadlikul meelel on aega tundeid töödelda. Saad alati pehme tõuke, sisemise teadmise, kas peaksid või mitte mõnes elusituatsioonis osalema. Siiski, on levinud, et see tõuge jääb tähelepanuta. Sageli vallanduvad peidetud emotsioonid ajus ja juhivad teid eemale.

Seepärast on tavaks öelda, et me ei peaks tegema otsuseid kiirustades. Anna enesele alati aega eristamaks tunded ja sisemist teadmist emotsioonidest. Ja kui oled seda teinud, siis usalda end. Usalda instinkte ja usalda teadmist, et elus ja armastuses leiab see alati tee.

LJ Vanier

Inglisekelese artikli leiad siit.

0 Comments

Neil mägedel, mida Sa kannad...

17/10/2016

0 Comments

 
Picture
0 Comments

Ma pole hull, ma lihtsalt pole sina

13/10/2016

0 Comments

 
Picture
​Raamatus käsitletakse Jungi isiksusetüüpide liigituse põhjal seda, kuidas erinevad inimesed tajuvad erinevaid situatsioone ja kuidas nendes käituvad. Autorid analüüsivad isiksusetüüpide käitumist erinevates keskkondades – tööl, nii isiklikes kui töistes suhetes, lapsevanemana. Võrdlusest kooruvad välja olukorrad, kus erinevatel isiksusetüüpidel tekib rohkem probleeme või valestimõistmisi ning selle vastu pakutakse välja erinevaid lahendusi.

Roger R. Pearman on tunnustatud koolitaja ning isiksusetüüpide uurija, kes on viimasel ajal töötanud Wake Foresti ülikoolis külalisprofessorina rahvusvahelise majanduse ja juhtimise teooria alal.

Sarah C. Albritton on juhtimiskonsultatsioonifirma AvoLead asepresident. Neil on kliente üle maailma ning tegeletakse peamiselt juhatuseliikmete, juhtivtöötajate ja nende töörühmadega, organisatsioonilise juhtimistöö efektiivsuse tõstmise ja töötajate koolitamisega.

0 Comments

Olen lugenud siinseid postitusi ja tunnen suurt ühtsust nende lugudega...

12/10/2016

0 Comments

 
Picture
„Olen lugenud siinseid postitusi ja tunnen suurt ühtsust nende lugudega ja siinsete inimestega. Olen juba üle keskea ja olen mõelnud kogu aeg , et mul on midagi viga, et ma inimestele ja sündmustele teisiti reageerin. Olen väga, isegi häirivalt väga ülitundlik ja võtan teiste emotsioone ja käitumist väga südamesse, mis halvendab ka minu elukvaliteeti.

Tänapäeva karm ja kiirustav maailm on mulle frustreeriv. Pidevalt tundub, et minult nõutakse rohkem , kui ma suudan anda. Samas püüdlen rahu poole ja olen kaastundlik ja kaotan iseenda nagu teistesse ära. ÜTI-d siin facebookis on minu jaoks tõeline leid. Samas annan aru, et ennast maailmast ju isoleerida ei saa. Niikuinii peetakse mind juba imelikuks. Suhelda on mitmete inimestega raske. Tajun nende mõtteid ja emotsioone minu kohta. Loen heameelega siinseid postitusi ja püüan abi ka endale saada. Tänud sellise lehekülje eest siin.“
​​
Livia
04. august 2016

0 Comments

Oluline on osata öelda ei...

11/10/2016

0 Comments

 
Picture
​Oluline on osata öelda ei. Kui sul on raskusi piiride seadmisega, tuleb seda õppida. Vastasel juhul ei leia sa rahu. Ülitundlikel inimestel võib olla piiride panekuga raskusi seetõttu, et nende taluvuslävi on madalam kui teistel.

Võib tekkida dilemma: ühest küljest ei soovi sa teisi tüüdata, ent teisest küljest pead sa arvestama oma tundlikkusega, sest vastasel juhul võid sa minna veelgi murelikumaks, kuna muutud väga rahutuks või isegi jääd haigeks.

Võib-olla oled ka sina kulutanud energiat, et leida lahendus, mis rahuldaks kõiki. Sa väsid nii ära, et ei jõua enam kaasa mõelda ja pead ilma selgituseta uksest välja tormama või tagaukse kaudu välja hiilima, lootuses, et keegi ei märka sind.

Kui sa oma probleemist räägid, võib see laheneda iseenesest ja ka teised tunnevad, et neid on kaasatud otsustusprotsessi.
​
Ilse Sand `Armastades ennast` Plgrim, 2016 lk. 47

0 Comments

Meditsiinilise põhjuseta pea- ja lihasvalud vms. ebameeldivad kehalised tajud võivad olla seotud ülitundlikkusega...

6/10/2016

0 Comments

 
Picture
​​Meditsiinilise põhjuseta pea- ja lihasvalud vms. ebameeldivad kehalised tajud võivad olla seotud ülitundlikkusega. ÜTI valulävi on reeglina madal. See annab aegsasti märku kahjutegevast. Kuid ÜTI on kiirelt vastuvõtlik ka toetavatele mõjutustele. Keha annab märku sellest, et midagi pole päris õige! Läbi teadliku lõdvestuse ja keha ning meele kasutuse on võimalik õppida pingeid leevendama või neist üldse vabanema. Enese paremaks tundma õppimise üheks praktiliseks vahendiks on asjatundlik joogaõpetus. Samuti aitab teadlikkus ja füüsiline liikumine, hingamis- ja keskendumisharjutused jms. tuua enesesse selgust ja luua kontakt meist suuremaga. Joogagrupis käimine võib olla toetav ühistegevus ka sotsialiseerumiseks. Vali endast lähtuvalt rahulik keskkond ja väiksem grupp. Kui Sulle aga sobib pigem individuaalne lähenemine, siis jooga praktiseerimiseks on võimalus koostada ka individuaaltundides individuaalkava, mille järgi kodus iseseisvalt harjutada. 

On kohti sügisgruppidesse ning aegu konsultatsioonidele nii Pärnus kui ka Tartus. Samuti oled oodatud individuaaltundidesse ja -nõustamistele. Vaata lisa joogatundide kohta siit ja ülitundlike kohtumiste kohta siit.
​
Marilii Toots
www.joogatunnid.ee



0 Comments

Vaikus minu sees

5/10/2016

0 Comments

 
Picture
"See vaikus, see viis.
See voog, kannab mind, 
Randudes merelainetes, tuultes 
mõtete voos.
Hoides nii selgelt 
seda kõike oma hinges.
Olles see, kes olema peab, 
olles siin sinu poole teel.
Ma õpin ja ei väsi sellest, 
mis hingehaavu tekitab, 
Ei väsi, sest loodan, 
et kunagi tulemas on aeg, 
mis nii helge, selge tulevikuna, 
kaunis näib.
Ma õpin, et olla tugev, 
nii tugev, kui kunagi varem
ei suutnud.
Ei suutnud joosta, hüvasti jätta 
ja mängida, 
sest see polnud minu hingetee.
Nüüd ma tean, 
kuidas tantsida ja tunda, 
tunda rahu enda sees.
Ma tunnen seda armastust, 
seda kuldset armastust, 
mis minu poole teel.
Aiähh, et võin siin olla
ja sõnu seletamatul väel
vaikusesse minna."

René, 36

0 Comments

Kui tunnen, et olen teistega suhtlemiseks liiga pinges...

4/10/2016

0 Comments

 
Picture
Kui tunnen, et olen teistega suhtlemiseks liiga pinges, hakkan võimlema. Mõnikord teen harjutusi elutoa põrandal. Mul on kontakt oma kehaga ja see tegevus ei ole minu jaoks ajaraiskamine - ning mu biitsepsid näevad head välja."

Jens, 42

Ilse Sand `Armastades ennast` Plgrim, 2016 lk. 54

0 Comments

    Ülitundlik inimene

    www.ulitundlikinimene.ee

    Picture

    Valdkonnad

    All
    Armastus
    Artikklid Ja Arvamused
    Depresioon Ja Ärevus
    Kuidas Edasi
    Kukkudes Armastusse
    Laps Ja Nooruk
    Lood Ja Tsitaadid
    Mõtteterad
    Raamatud
    Suhted Ja Suhtlemisoskus
    Tagasiside Ja Kogemused
    Testid
    Ülitundlikud Inimesed
    ÜTI Omadused
    Vaimne Tee Ja Jooga
    Videod Ja Filmid

    Arhiiv

    March 2023
    January 2023
    December 2022
    October 2022
    June 2022
    May 2022
    April 2022
    March 2022
    February 2022
    January 2022
    December 2021
    October 2021
    September 2021
    August 2021
    July 2021
    June 2021
    December 2020
    October 2020
    September 2020
    August 2020
    July 2020
    June 2020
    May 2020
    April 2020
    March 2020
    February 2020
    December 2019
    November 2019
    October 2019
    September 2019
    August 2019
    July 2019
    June 2019
    May 2019
    April 2019
    March 2019
    February 2019
    January 2019
    December 2018
    November 2018
    October 2018
    September 2018
    August 2018
    July 2018
    June 2018
    May 2018
    April 2018
    March 2018
    February 2018
    January 2018
    December 2017
    November 2017
    October 2017
    September 2017
    August 2017
    July 2017
    June 2017
    May 2017
    April 2017
    March 2017
    February 2017
    January 2017
    December 2016
    November 2016
    October 2016
    September 2016
    August 2016
    July 2016
    June 2016
    May 2016
    April 2016
    March 2016

    RSS Feed

Picture

Kui soovid saada rohkem infot, panustada meie tegevustesse terapeudi, toetaja, ÜTI-na või jagada oma lugu, siis jäta KONTAKT lehele oma andmed ja vastavasisuline sõnum.


NB! Käesoleva kodulehe eesmärk on esile tuua inimtüüpide mitmekesisust, jagada erinevaid kogemusi ning koondada ÜTI-dele suunatud infot ja üritusi. Kodulehe haldajad ei vastuta toodud teabe väärkasutamise eest või selle eest, kui esitatud sisu ei ühti teie arusaamadega.
   
  • ÜTI
  • KOGEMUSNÕUSTAMINE
  • JOOGA
  • LUGEMIST
  • KOHTUMISED
  • KODU
  • RÄNNUD HINGEMAASTIKUL
  • Raamatud
  • MAANDUMINE KEHASSE
  • KONTAKT